لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

زیبایی یکی از امیال غریزی انسان‌هاست که بسیاری از افراد با هدف رفع این غریزه و پیداکردن احساس بهتری نسبت به خود، اقدام به انجام عمل‌های زیبایی می‌کنند. در همین خصوص، بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند که ظاهر واژن آنها مایه ناراحتی یا خجالت است. اما امروزه چندین روش جراحی زیبایی وجود دارد که می‌تواند اعتمادبه‌نفس و راحتی جسمی خانم‌ها را در این منطقه بهبود بخشد. عمل زیبایی لابیاپلاستی یکی از عمل‌های رایج در ناحیه واژن است که در این مقاله به بررسی جزئی آن پرداخته و سؤالاتی که پیرامون آن شکل ‌گرفته را پاسخ می‌دهیم تا به تصمیم‌گیری شما برای انجام این عمل کمک کنیم.

لابیاپلاستی که به‌عنوان یکی از عمل‌های زیباسازی و جوان‌سازی واژن شناخته می‌شود، به معنای اصلاح فرم و برش بخشی از لب‌های درونی واژن (لابیامینور) و یا لب‌های بیرونی واژن (لابیاماژور) است. اما لابیاپلاستی به‌طور معمول روی بخش لابیامینور واژن که نزدیک‌ترین چین‌ها به کلیتوریس است، انجام می‌شود تا ظاهری مناسب‌تر روی واژن ایجاد کند. هدف از این روش کاهش اندازه‌ لابیامینور به صورتی است تا در زیر قسمت لابیاماژور آویزان نشوند. لابیاپلاستی ممکن است به‌منظور رفع عدم تقارن لابیاها نیز انجام گیرد.

روش‌های جراحی لابیاپلاستی

در ابتدا فقط یک روش واحد برای عمل جراحی لابیاپلاستی وجود داشت که بسیار محبوب بود. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنیک‌های جراحی و تکنولوژی، چندین تکنیک برای این عمل تکامل‌یافته است که دو نمونه از رایج‌ترین روش‌های آن به شرح زیر است:

  • روش Trim

این روش اصلی و پرکاربردترین تکنیک مورداستفاده جراحان برای لابیاپلاستی است. در این روش قسمت اضافی لابیامینور به گونه‌ای برداشته و بخیه می‌شود که با لابیاماژور قرینه شود.

  • روش Wedge

در این روش یک بخش جزئی از ضخیم‌ترین قسمت لابیامینور برداشته می‌شود و بافت لایه‌ زیرین غشای مخاطی لابیا دست‌نخورده باقی می‌ماند. این روش پس از جراحی نیز با حفظ لبه‌های چروکیده‌ لابیا، جلوه‌ای طبیعی به واژن می‌دهد.

  • روش Deepithelialization

در این تکنیک که شبیه به روش Trim است، بافتی که روی لابیامینور قرار دارد با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر برداشته شده و سپس بخیه زده می‌شود. این روش برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ معرفی شد و امروزه محبوبیت آن به اندازه دو روش قبلی است. تفاوت اصلی این روش با Trim این است که به‌جای لبه‌های خارجی لابیامینور، بافت مرکزی آن از بین می‌رود و بافت زیرپوستی تا حد زیادی سالم باقی می‌ماند.

هنگام لابیاپلاستی با لیزر، قسمت‌های اضافی لابیامینور علامت‌گذاری می‌شود، سپس بافت لابیا با یک پنس گرفته می‌شود و بافت علامت‌گذاری‌شده‌ لابیامینور با استفاده از لیزر CO2 از بین می‌رود و درنهایت بخیه زده می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *